Gildia Lightning

Forum Gildii Lightning w Metin2PL (Monastyr)

Ogłoszenie


#1 21-07-2010 15:40:20

zakazanaa

Gość

Rybki - co i jak

Rybki - co i jak.
Poradnik powstał w celu wyeliminowania pytań "Jak się łowi ryby?", "Do czego służy wędka". Mam nadzieję, że dzięki temu wszystkim będzie łatwiej i znajdzie się więcej osób przekonanych do tego, że nabywanie umiejętności rybackich też się opłaca, a przy odrobinie szczęścia można i na tym zarobić.


1. Gdzie mogę kupić wędkę i od jakiego poziomu mogę zacząć łowić?
W każdym z królestw możesz znaleźć jednego Rybaka w pobliżu miasta i kilku rozsianych na mapie w pobliżu jezior i morza. Kiedy już do niego trafisz, wystarczy że klikniesz na niego i wybierzesz opcję "Skorzystaj ze sklepu" i kupisz wędkę, papkę lub robaki. Również możesz kupić marmur rybacki który podnosi szansę na złowienie ryby o 2% i również pokazuje jaka ryba jest na haczyku (działa przez 10 minut).

Uwaga: Ryby możemy zacząć łowić od 30 poziomu postaci.

2. No dobrze, ale gdzie mogę łowić ryby i jak to robić?
Na ryby możesz udać się w każde miejsce, gdzie widzisz choć trochę wody. Przede wszystkim musisz wziąć wędkę w ręce (tak samo jak broń). Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na wybranej przez siebie przynęcie, aby założyć ją na wędkę. Teraz pozostaje Ci tylko kliknąć spację i oczekiwać, aż Twoja postać zarzuci wędkę. Aby ją później wyciągnąć z wody musisz nacisnąć spację jeszcze raz. Ale nie tak szybko... Po zarzuceniu wędki czekamy, aż nad naszą postacią pokaże się chmurka sygnalizująca rybę na haczyku naszej wędki.
Aby wyciągnąć rybę gracze stosują rozmaite metody, oto jedne z nich:

    * Po zniknięciu chmurki liczymy do 3 i wyciągamy wędkę z wody.
          o Również możemy poczekać ok. 1 - 2 sec. i próbować wyciągać wędkę


Po wyciągnięciu wędki z wody możesz zobaczyć dwa różne komunikaty w oknie chatu:

    * Jeżeli uda Ci się coś złapać, pojawi się informacja na temat złowionej ryby, bądź rzeczy;
          o Jeżeli natomiast Ci się nie powiedzie, pojawi się informacja, że zgubiłeś przynętę... Nie martw się - zdarza się to każdemu i to dosyć często.


Jeżeli złowisz rybę to wystarczy nacisnąć na nią PPM(prawy przycisk myszy) by ją zabić. Z ryby możemy otrzymać:

    * Robaka
          o Martwą Rybę
                + Rybią Ość
                      # Małż, a z niej Białą Perłę, Krwawą Perłę, Niebieską Perłę, bądź Kawałek Kamienia
                            * Również nasza ryba może uciec.





Jeżeli mamy w ekwipunku Martwą Rybę to wystarczy, że kupimy u Rybaka Wysuszone Drewno, klikniemy PPM na nim i przeciągniemy Martwą Rybę na palące się ognisko.

3. Co oprócz ryb mogę wyłowić?
Oprócz wspomnianych wyżej przedmiotów, możesz złowić takie przedmioty jak: Drobna Ryba (działa jak przynęta), Farby Do Włosów w kolorach Biały, Blond, Brąz, Czerń i Czerwień, Wybielacz, Pierścień Lucy, Płaszcz Uciekiniera, Rękawica Króla Przepowiedni, Symbol Króla Przepowiedni oraz Złoty Pierścień, Zwój Błogosławieństwa (od 7 poziomu wędki).

4. Moja wędka osiągnęła maksymalną ilość punktów. Co mogę z nią zrobić?
Gdy nasza wędka osiągnęła maksymalną ilość punktów np. 10/10, to taką wędkę dajemy Rybakowi (przeciągamy na niego). I mamy dwie możliwości, NPC ulepszy nam ją na następy poziom lub zredukuje poziom wędki o 1 i wyzeruje punkty.

5. Właściwości upieczonych ryb.

    * Karaś po upieczeniu dodaje +180 hp
      Duży Karaś po upieczeniu dodaje +350 hp
      Pstrąg Strumykowy po upieczeniu dodaje +600 hp
      Ryba Mandaryna po upieczeniu dodaje +180 mp
      Rzeczny Pstrąg po upieczeniu dodaje +230 mp
      Łosoś po upieczeniu dodaje +350 mp
      Pstrąg Tęczowy po upieczeniu dodaje +600 mp
      Karp po upieczeniu po upieczeniu prędkość poruszania +20 przez okres 10 minut
      Amur po upieczeniu, szybkość ataku +20 przez 20 minut), jest też 10 minut
      Węgorz po upieczeniu, siła +10 przez 10 minut
      Krasnopiórka po upieczeniu, zręczność +10 przez 10 minut
      Tenchi po upieczeniu i zjedzeniu dodaje natychmiastowo +230 hp
      Ryba Lotosu po upieczeniu i zjedzeniu dodaje natychmiastowo +500 hp
      Sum po upieczeniu i zjedzeniu dodaje natychmiastowo +600 mp
      Okoń po upieczeniu i zjedzeniu usuwa złe efekty (płonięcie, otrucie, spowolnienie)



6. Widzę osobę, która ciągle łowi ryby i nie odpowiada na moje zaczepki. Co robić?
Takie osoby najczęściej grają na Fish Bocie, skrypcie odpowiadającym za łowienie i zabijanie ryb.
Ważne: Wszelkie wspomagacze w grze tak samo boty (Fish Bot) są niedozwolone i prowadzą do wykluczenia z oferty gry!

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eggy.pl